Будівництво каналізаційної мережі

Будівництво каналізаційної мережі в селі Родниківка виконується за замовленням Родниківської сільської ради Черкаської області. Будівництво розплановано на 2 черги.

Даний проєкт та робочі креслення розроблено на підставі умов:

  • завдання на проєктування;
  • технічний звіт про інженерно-геологічні вишукування;
  • чинні норми та правила на проєктування зовнішніх мереж водовідведення;

Загальні дані проєктного рішення

Проектним рішенням передбачається будівництво головної каналізаційної насосної станції (ГКНС) по вулиці Київська, каналізаційної насосної станції (КНС-2) по вулиці Шевченка та каналізаційної насосної станції (КНС-1) по вулиці Гайдамацька в селі Родниківка для перекачування господарсько-побутових стоків від даного житлового масиву.

Запроєктовано конструкцію КНС-2, виготовлену із поліетилену, яка є укомплектованою усією необхідною запірною арматурою та насосним обладнанням із горизонтальним приймальним резервуаром. Таку конструкцію застосовують у системах зливової, промислової та господарсько-побутової каналізації. Каналізаційну станцію такого роду поставляють в повній монтажній комплектації зі змонтованим насосним обладнанням, автоматикою та іншим обладнанням, що забезпечує оперативність монтажу. Каналізаційні насосні станції – підземні конструкції, круглі в плані, виготовлені за безшовною технологією, методом ротоформування із термопластичних полімерів. Вибір матеріалу обумовлений тим, що у насосних станціях, виготовлення яких здійснюється зі застосуванням металів, набагато менший термін безаварійної експлуатації (10-15 років). Ємності із термополімеру служать 50 і більше років без будь-яких нарікань.

У конструкцію каналізаційних насосних станцій входять:

  • контейнер для збору відходів;
  • затвор;
  • напрямні контейнерів;
  • вентиляційний стояк;
  • засувка;
  • зворотній клапан;
  • датчик рівня;
  • робочий та резервний насоси;
  • вхідний та вихідні патрубки;
  • приймальний резервуар.

Резервуар служить для збору стоків. Він має технологічні отвори для введення – виведення трубопроводу та електричних кабелів. Ємність обладнується люком, кришкою та сходами – ці елементи конструкції призначені для полегшення обслуговування установки та вільного доступу у внутрішній простір камери.

Відведення господарсько-побутових стоків до приймальних резервуарів каналізаційних насосних станцій буде здійснюватись запроектованими каналізаційними самопливними трубопроводами. Напірні трубопроводи запроектовані з поліетиленових труб ПЕ100 SDR 17 за ДСТУ Б В.2.7-151:2008, прокладених в одну нитку від каналізаційних насосних станцій та в дві нитки від ГКНС до місця підключення в централізовані мережі водовідведення м. Умань.

Сучасна техніка. Досвідчені спеціалісти

Будівництво виконує бригада професіоналів, які вже мають високий досвід із виконання робіт такої специфіки. Для забезпечення якості і надійності робіт у селі Родниківка використовується сучасна техніка: екскаватори і мініекскаватори для розривання та закопування траншей, крани-маніпулятори для укладання каналізаційних труб, самоскиди для логістики земляних мас, найсучасніші бури, трактори та інша новітня техніка.

Будівництво мережі. Перспективи для жителів

Після завершення робіт кожен житель села Родниківка матиме можливість під’єднатись до централізованої каналізаційної мережі. Це забезпечить комфортні умови в побуті, збереження та покращення навколишнього середовища.

Результати проєктних робіт

Запроєктована каналізаційна насосна станція має циліндричну будову та колодязний тип із діаметром 2400 мм та глибиною 4500 м. Загальна довжина запроєктованої каналізаційної мережі – близько 37 кілометрів, з яких – 7 кілометрів складають напірні мережі. Для зручного обслуговування та профілактичних робіт на самопливних мережах влаштовано каналізаційні оглядові колодязі. Загальна кількість користувачів – 3800 жителів, враховуючи перспективу розвитку та розширення села.

Центр-Монтаж-Енерго гарантує якість виконання робіт та впровадження інноваційних технічних рішень з будівництва каналізаційної мережі в селі Родниківка.