Реконструкція гідротехнічної споруди Осташівського ставу

Реконструкція гідротехнічної споруди та благоустрій прилеглої території виконується на замовлення житлово-комунального господарства Уманської міської ради. На підставі робочих креслень і топографічних зйомок згідно з технічним завданням, Центр-Монтаж-Енерго виконує ряд робіт:

  • встановлення тимчасової перемички для утримання тиску води;
  • розробка ґрунту за допомогою гідромонітору та ґрунтососу;
  • очищення підводних елементів гідротехнічної споруди;
  • демонтаж та заміна підйомних пристроїв, металевих затворів, дерев’яних шандор;
  • влаштування операторського містка;
  • облаштування тротуарів і майданчиків;
  • озеленення території.

Реконструкція гідроспоруди почалась на початку червня 2017 року. Роботи поділяються на 2 етапи: власне реконструкція гідроспоруди та благоустрій прилеглої території (озеленення, тротуарна частина, майданчики тощо).

Початковий етап робіт

Робота на об’єкті починається зі спуску води. Технічним рішенням передбачено встановлення тимчасової перемички з фундаментних блоків. Ця перемичка забезпечить утримання води і дозволить проводити земляні роботи на об’єкті. Далі виконується очищення території від сміття, рослинності та проводяться ґрунтові роботи.

Реконструкція моста

У зв’язку зі застарілим обладнанням та методами регулювання рівня води Осташівського ставу проводиться заміна металевих затворів та ремонт підйомних механізмів. Ми укладаємо додаткову пішохідну частину, яка буде з’єднана з парком імені Т. Шевченка. Тротуарне покриття буде виконуватися плиткою «Старе місто». Особливу увагу в проєкті приділено реконструкції дощової (зливової) каналізації для уникнення підтоплення проїжджої частини, тротуарів та зони благоустрою.

Благоустрій берегової лінії та прилеглої території

Тротуарне покриття буде укладено також вздовж берегової лінії в сторону парку імені Т. Шевченка. Проєктом передбачено установлення пандусів та три рівні ступінчатого спуску. Берегова лінія та міст оснащується перильною металевою огорожею. Вздовж берегової лінії від тротуарної плитки проектована територія благоустрою буде озеленена з перспективою насаджень дерев та іншої флори.

Під час реконструкції гідротехнічної споруди при закупівлі матеріалів та виконанні технічних робіт враховувалися сучасні методи розробки та тенденції, що сприяють надійності та довговічності під час експлуатації.

За сприятливих погодних умов та відсутності технічних проблем повна реконструкція та благоустрій передбачені наприкінці 2017 року. Центр-Монтаж-Енерго дбає за якість та терміни виконання монтажних робіт з реконструкції гідротехнічної споруди Осташівського ставу.